Plugins - Loco Translate - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (464 entries)

en: "%1$s" %2$s by %3$s
sq_AL: “%1$s” %2$s nga %3$s

en: "%s" is a directory, not a file
sq_AL: "%s" është drejtori, jo kartela

en: "Hello Dolly" is part of the WordPress core
sq_AL: “Hello Dolly” është pjesë e kodit WordPress

en: %1$s file has been skipped because it's %3$s. (Max is %2$s). Check all strings are present before saving. | %1$s files over %2$s have been skipped. (Largest is %3$s). Check all strings are present before saving.
sq_AL[0]: Është anashkaluar %1$s kartelë, ngaqë është %3$s. (Maks. është %2$s). Kontrolloni nëse janë të pranishme krejt vargjet, përpara ruajtjes.
sq_AL[1]: Janë ashkaluar %1$s kartela, ngaqë është %3$s. (Më e madhja është %2$s). Kontrolloni nëse janë të pranishme krejt vargjet, përpara ruajtjes.

en: %1$s string found in %2$s | %1$s strings found in %2$s
sq_AL[0]: U gjet %1$s varg te %2$s
sq_AL[1]: U gjetën %1$s vargje te %2$s

en: %1$s string translated via %2$s | %1$s strings translated via %2$s
sq_AL[0]: %1$s varg i përkthyer përmes %2$s
sq_AL[1]: %1$s vargje të përkthyer përmes %2$s

en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: %s already exists in this folder
sq_AL: Ka tashmë një %s në këtë dosje

en: %s characters will be sent for translation.
sq_AL: Do të dërgohen për përkthim %s shenja.

en: %s dependent file will also be deleted | %s dependent files will also be deleted
sq_AL[0]: Do të fshihet edhe %s kartelë e varur
sq_AL[1]: Do të fshihen edhe %s kartela të varura

en: %s file can't be matched to a known set of strings | %s files can't be matched to a known set of strings
sq_AL[0]: %s kartelë s’mund të përshoqërohet me një grup të njohur vargjesh
sq_AL[1]: %s kartela s’mund të përshoqërohen me një grup të njohur vargjesh

en: %s file could not be moved | %s files could not be moved
sq_AL[0]: S’u lëviz dot %s kartelë
sq_AL[1]: S’u lëvizën dot %s kartela

en: %s file is writeable
sq_AL: Kartela %s është e shkrueshme

en: %s file moved | %s files moved
sq_AL[0]: U lëviz %s kartelë
sq_AL[1]: U lëvizën %s kartela

en: %s file saved
sq_AL: Kartela %s u ruajt

en: %s fuzzy
sq_AL: %s të turbullt

en: %s is not a Gettext file
sq_AL: %s s’është kartelë Gettext

en: %s new string added | %s new strings added
sq_AL[0]: U shtua %s varg i ri
sq_AL[1]: U shtuan %s vargje të rinj

en: %s obsolete string removed | %s obsolete strings removed
sq_AL[0]: U hoq %s varg i vjetruar
sq_AL[1]: U hoqën %s vargje të vjetruar

en: %s on disk
sq_AL: %s në disk

en: %s possible error detected | %s possible errors detected
sq_AL[0]: U pikas %s gabim i mundshëm
sq_AL[1]: U pikasën %s gabime të mundshëm

en: %s source file will be scanned for translatable strings | %s source files will be scanned for translatable strings
sq_AL[0]: %s kartelë burim do të kontrollohet për vargje të përkthyeshëm
sq_AL[1]: %s kartela burim do të kontrollohet për vargje të përkthyeshëm

en: %s string | %s strings
sq_AL[0]: %s varg
sq_AL[1]: %s vargje

en: %s string marked Fuzzy | %s strings marked Fuzzy
sq_AL[0]: Iu vu shenjë si i Turbullt %s vargu
sq_AL[1]: Iu vunë shenjë si të Turbullt %s vargjeve

en: %s string updated | %s strings updated
sq_AL[0]: U përditësua %s varg
sq_AL[1]: U përditësuan %s vargje

en: %s translation copied | %s translations copied
sq_AL[0]: U kopjua %s përkthim
sq_AL[1]: U kopjuan %s përkthime

en: %s unique source strings.
sq_AL: %s vargje burim unikë.

en: %s untranslated
sq_AL: %s të papërkthyer

en: %s word | %s words
sq_AL[0]: %s fjalë
sq_AL[1]: %s fjalë

en: %s%% translated
sq_AL: %s%% të përkthyer

en: %u file deleted | %u files deleted
sq_AL[0]: U fshi %u kartelë
sq_AL[1]: U fshinë %u kartela

en: A newer version of Loco Translate is available for download
sq_AL: Është gati për shkarkim një version i ri i Loco Translate

en: API URL
sq_AL: URL API

en: API key
sq_AL: Kyç API

en: API keys
sq_AL: Kyçe API

en: API region
sq_AL: Rajon API

en: About templates
sq_AL: Rreth gjedhesh

en: About the Tokenizer
sq_AL: Rreth Tokenizer-it

en: Access to this file is blocked for security reasons
sq_AL: Hyrja te kjo kartelë është e bllokuar për arsye sigurie

en: Active theme:
sq_AL: Temë aktive:

en: Add UTF-8 byte order mark
sq_AL: Shto BOM UTF-8

en: Add automatic translation services in the plugin settings.
sq_AL: Shto te rregullimet e shtojcës shërbime përkthimi të automatizuar.

en: Add set
sq_AL: Shtoni grup

en: Additional files found
sq_AL: U gjetën kartela shtesë

en: Administrators and auditors may wish to review Loco's <a href="%s">plugin privacy notice</a>.
sq_AL: Përgjegjësit dhe shqyrtuesit mund t duan të shohin <a href="%s">shënim privatësie shtojce</a> nga Loco.

en: Advanced
sq_AL: Të mëtejshme

en: Advanced configuration
sq_AL: Formësim i thelluar

en: Advanced tab
sq_AL: Skeda Të mëtejshme

en: Ajax controller returned empty JSON
sq_AL: Kontrollori Ajax u përgjigj me JSON të zbrazët

en: Ajax route not found: "%s"
sq_AL: S’u gjet rrugë Ajax: "%s"

en: Allow
sq_AL: Lejoje

en: Allow (with warning)
sq_AL: Lejoje (me sinjalizim)

en: Allow full access to these roles
sq_AL: Lejoju hyrje të plotë këtyre roleve

en: Are you sure you want to <strong>permanently</strong> delete the following file?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të fshihet <strong>përgjithmonë</strong> kartela vijuese?

en: Assign template
sq_AL: Caktoji gjedhe

en: Author details
sq_AL: Hollësi autori

en: Auto-translate this file
sq_AL: Kryej përkthim të automatizuar të kësaj kartele

en: Available languages
sq_AL: Gjuhë të gatshme

en: Backup files will be written when you save translations from Loco Translate editor
sq_AL: Kartela kopjeruajtje do të shkruhen kur të ruani përkthime prej përpunuesit Loco Translate

en: Binary file missing
sq_AL: Mungon kartelë dyore

en: Blocked paths
sq_AL: Shtigje të bllokuar

en: Bundle auto-configured
sq_AL: Paketa u vetëformësua

en: Bundle configuration saved
sq_AL: Formësimi i paketës u ruajt

en: Bundle name
sq_AL: Emër pakete

en: Bundle setup
sq_AL: Ujdisje pakete

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
sq_AL: Pasuesi

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
sq_AL: I mëparshmi

en: Cancel
sq_AL: Anuloje

en: Changes to this file may be overwritten or deleted when you update WordPress
sq_AL: Ndryshimet te kjo kartelë mund të mbishkruhen ose fshihen kur përditësoni WordPress-in

en: Check console output for debugging information
sq_AL: Për të dhëna diagnostikimi shihni ç’jep konsola

en: Check the translations marked with a warning sign
sq_AL: Shihni përkthimet e shënuara me një shenjë sinjalizuese

en: Child theme declares the same Text Domain as the parent theme
sq_AL: Tema pjellë deklaron të njëjtin Text Domain si tema mëmë

en: Choose a language
sq_AL: Zgjidhni një gjuhë

en: Choose a location
sq_AL: Zgjidhni vendndodhje

en: Choose a new location for these translations
sq_AL: Zgjidhni një vend të ri për këto përkthime

en: Click "Connect" to authenticate with the server
sq_AL: Që të bëhet mirëfilltësimi me shërbyesin, klikoni mbi "Lidhu"

en: Click the <a href="%s">setup</a> tab to complete the bundle configuration
sq_AL: Që të plotësohet formësimi i paketës, klikoni mbi skedën e <a href="%s">ujdisjes</a>

en: Compiled translations
sq_AL: Përkthime të përpiluara

en: Compiling JSON files
sq_AL: Përpilim kartelash JSON

en: Compiling MO files
sq_AL: Po përpilohen kartela MO

en: Configuration reset
sq_AL: Riujdisje formësimi

en: Configuration saved
sq_AL: Formësimi u ruajt

en: Configure %s
sq_AL: Formësoni %s

en: Configured externally
sq_AL: Formësuar së jashtmi

en: Confirm delete
sq_AL: Ripohoni fshirjen

en: Confirm relocation
sq_AL: Ripohoni rivendosjen

en: Connect
sq_AL: Lidhu

en: Connected to remote file system
sq_AL: U lidh me sistemin e largët të kartelave

en: Copy
sq_AL: Kopjoje

en: Copy %s instead
sq_AL: Në vend të kësaj, kopjo %s

en: Copy PO file
sq_AL: Kopjo kartelë PO

en: Copy target translations from "%s"
sq_AL: Kopjo përkthime të synuara prej "%s"

en: Core translations &lsaquo; Loco
sq_AL: Përkthime të bazës &lsaquo; Loco

en: Create template
sq_AL: Krijoni gjedhe

en: Create template instead
sq_AL: Më mirë krijo gjedhe

en: Creating this file requires permission
sq_AL: Krijimi i kësaj kartele lyp leje

en: Current configuration as XML
sq_AL: Formësimi i tanishëm si XML

en: Custom language
sq_AL: Gjuhë vetjake

en: Custom translations may not work without System translations installed
sq_AL: Përkthime të përshtatura mund të mos funksionojnë pa u instaluar përkthime Sistemi

en: Debug
sq_AL: Diagnostikojeni

en: Delete
sq_AL: Fshije

en: Delete %s
sq_AL: Fshije %s

en: Delete Permanently
sq_AL: Fshije Përgjithmonë

en: Delete redundant files
sq_AL: Fshi kartela të panevojshme

en: Deleting this file requires permission
sq_AL: Fshirja e kësaj kartele lyp leje

en: Descriptive name for this set of translatable strings
sq_AL: Emër përshkrues për këtë grup vargjesh të përkthyeshëm

en: Directory doesn't exist
sq_AL: Drejtoria s’ekziston

en: Directory is writeable
sq_AL: Drejtoria është e shkrueshme

en: Disallow
sq_AL: Hiqi lejimin

en: Documentation
sq_AL: Dokumentim

en: Domain path
sq_AL: Shteg përkatësie

en: Download action not found
sq_AL: S’u gjet veprim shkarkimi

en: Download controller returned empty output
sq_AL: Kontrollori i shkarkimeve u përgjigj me përfundim të zbrazët

en: Edit
sq_AL: Përpuno

en: Edit config
sq_AL: Përpunoni formësim

en: Edit file headers
sq_AL: Përpunoni krye kartelash

en: Edit template
sq_AL: Përpunoni gjedhe

en: Editing %1$s in %2$s
sq_AL: Po përpunohet %1$s në %2$s

en: Editing of POT (template) files
sq_AL: Përpunim kartelash POT (gjedhe)

en: Editor
sq_AL: Përpunues

[ctx: Editor]
en: %s translation
sq_AL: Përkthim në %s

[ctx: Editor]
en: Add
sq_AL: Shtoje

[ctx: Editor]
en: Auto
sq_AL: I automatizuar

[ctx: Editor]
en: Check
sq_AL: Kontrolloje

[ctx: Editor]
en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: Editor]
en: Context
sq_AL: Kontekst

[ctx: Editor]
en: Context not loaded
sq_AL: Konteksti s’u ngarkua

[ctx: Editor]
en: Download
sq_AL: Shkarkoje

[ctx: Editor]
en: Plural
sq_AL: Shumës

[ctx: Editor]
en: Remove
sq_AL: Hiqe

[ctx: Editor]
en: Revert
sq_AL: Riktheje

[ctx: Editor]
en: Save
sq_AL: Ruaje

[ctx: Editor]
en: Single
sq_AL: Njëshe

[ctx: Editor]
en: Source text
sq_AL: Teksti burim

[ctx: Editor]
en: Source text not loaded
sq_AL: S’u ngarkua tekst burim

[ctx: Editor]
en: Suggest translation
sq_AL: Sugjeroni përkthim

[ctx: Editor]
en: Sync
sq_AL: Njëkohësoje

[ctx: Editor]
en: Toggle Fuzzy
sq_AL: Vëri shenjë/Hiqi shenjë si e Turbullt

[ctx: Editor]
en: Toggle code view
sq_AL: Shfaq/Fshih pamje kodi

[ctx: Editor]
en: Toggle invisibles
sq_AL: Shfaq/Fshih të padukshmet

[ctx: Editor]
en: Translated
sq_AL: Të përkthyer

[ctx: Editor]
en: Translation
sq_AL: Përkthim

[ctx: Editor]
en: Translation not loaded
sq_AL: S’u ngarkua përkthim

[ctx: Editor]
en: Untranslated
sq_AL: Të papërkthyer

en: Either this file is missing or the server doesn't have permission to access it
sq_AL: Ose kartela mungon, ose shërbyesi s’ka leje të hyjë në të

en: Enable Ajax file uploads
sq_AL: Aktivizoni ngarkim Ajax kartelash

en: Enter a new location for this file
sq_AL: Jepni një vend të ri për këtë kartelë

en: Error
sq_AL: Gabim

en: Exclude
sq_AL: Përjashto

en: Excludes %1$s file over %2$s | Excludes %1$s files over %2$s
sq_AL[0]: Përjashton %1$s kartelë mbi %2$s
sq_AL[1]: Përjashton %1$s kartela mbi %2$s

en: Extracting strings
sq_AL: Po përftohen vargje

en: Failed to build directory path
sq_AL: S’u arrit të krijohej shteg drejtorie

en: Failed to chmod %s
sq_AL: S’u arrit të kryhej chmod mbi %s

en: Failed to connect to remote server
sq_AL: S’u arrit të bëhej lidhja me shërbyesin e largët

en: Failed to copy %1$s to %2$s
sq_AL: S’u arrit të kopjohej %1$s %2$s

en: Failed to create backup file in "%s". Check file permissions or disable backups
sq_AL: S’u arrit të krijohet kartelë kopjeruajtje te "%s". Kontrolloni leje kartele ose çaktivizoni kopjeruajtjet

en: Failed to create directory
sq_AL: S’u arrit të krijohej drejtori

en: Failed to delete %s
sq_AL: S’u arrit të fshihet %s

en: Failed to save file
sq_AL: S’u arrit të ruhej kartelë

en: Falling back to source extraction because %s is missing
sq_AL: Po përdoret përftimi nga burimi, ngaqë mungon %s

en: File access disallowed
sq_AL: U ndalua hyrja në kartela

en: File backups are disabled in your plugin settings
sq_AL: Kopjeruajtjet e kartelave janë çaktivizuar te rregullimet tuaja të shtojcës

en: File deleted
sq_AL: Kartela u fshi

en: File does not have a valid header
sq_AL: Shtojca s’ka krye të vlefshme

en: File doesn't exist
sq_AL: Kartela s’ekziston

en: File info
sq_AL: Të dhëna kartele

en: File is a directory
sq_AL: Kartela është drejtori

en: File is in binary MO format
sq_AL: Kartela është në format dyor MO

en: File is protected by the bundle configuration
sq_AL: Kartela është e mbrojtur nga formësimi i paketës

[ctx: File location]
en: Author
sq_AL: Autor

[ctx: File location]
en: Custom
sq_AL: Vetjake

[ctx: File location]
en: Other
sq_AL: Tjetër

[ctx: File location]
en: System
sq_AL: Sistem

en: File modification is disallowed by your WordPress config
sq_AL: Ndryshimi i kartelave është çaktivizuar nga formësimi juaj i WordPress-it

en: File modified
sq_AL: Kartela u ndryshua

en: File not found
sq_AL: S’u gjet kartelë

en: File prefix
sq_AL: Parashtesë kartele

en: File restored
sq_AL: Kartela u rikthye

en: File size
sq_AL: Madhësi kartele

en: File system access
sq_AL: Hyrje në sistem kartelash

en: Files and folders within the bundle that contain localized PHP code
sq_AL: Kartela dhe dosje brenda paketës, të cilat përmbajnë kodin e përkthyer PHP

en: Files found
sq_AL: U gjetën kartela

en: Files in this location can be modified or deleted by WordPress automatic updates
sq_AL: Kartela në këtë vendndodhje mund të ndryshohen ose fshihen nga përditësime të automatizuara të WordPress-it

en: Filter translations
sq_AL: Filtroni përkthime

en: Filter...
sq_AL: Filtrojini…

en: Folder
sq_AL: Dosje

en: Folders within the bundle that contain author-supplied translations
sq_AL: Dosje brenda paketës që përmbajnë përkthime të dhëna nga autori

en: Folders within the bundle that will never be searched for files
sq_AL: Dosje brenda paketës, te të cilat s’do të kërkohet kurrë për kartela

en: Full documentation
sq_AL: Dokumentim i plotë

en: Fuzzy matching tolerance
sq_AL: Tolerancë për përputhje të turbullt

en: Generate hash tables
sq_AL: Prodho tabela hash

en: Get help with this
sq_AL: Merrni ndihmë për këtë

en: Getting help with Loco Translate
sq_AL: Si të merret ndihmë mbi Loco Translate

en: Go to WordPress Core
sq_AL: Kalo te WordPress Core

en: Grant access to roles
sq_AL: Akordojuni hyrje roleve

en: Help
sq_AL: Ndihmë

en: Help & support
sq_AL: Ndihmë & asistencë

en: Home
sq_AL: Hyrje

en: If you have trouble translating this bundle, consider asking the author for help
sq_AL: Nëse keni probleme me përkthimin e kësaj pakete, shihni mundësinë t’i kërkoni ndihmë autorit

en: If you've been given a configuration file by a developer, paste the XML code here
sq_AL: Nëse ju është dhënë një kartelë formësimi nga një zhvillues, hidhni këtu kodin XML

en: Import config from XML
sq_AL: Importo formësim prej XML-je

en: Important
sq_AL: E rëndësishme

en: In sync with template
sq_AL: E njëkohësuar me gjedhen

en: Include
sq_AL: Përfshi

en: Include Fuzzy strings
sq_AL: Përfshi vargje të Turbullt

en: Info and tutorials
sq_AL: Hollësi dhe përkujdesore

en: Initializing new translations in "%s"
sq_AL: Po gatiten përkthime të reja te "%s"

en: Initializing new translations in unknown set
sq_AL: Po gatiten përkthime të reja në grup të panjohur

en: Install manually
sq_AL: Instalojeni dorazi

en: Installed languages
sq_AL: Gjuhë të instaluara

en: Invalid locale
sq_AL: Vendore e pavlefshme

en: It needs configuring before you can do any translations
sq_AL: Lyp formësim, përpara se të mund të bëni çfarëdo përkthimi

en: JSON compilation failed for %s
sq_AL: Përpilimi JSON për %s dështoi

en: Just copy English source strings
sq_AL: Thjesht kopjo vargjet burim të anglishtes

en: Just now
sq_AL: Mu tani

en: Keep this translation
sq_AL: Mbaje këtë përkthim

en: Language
sq_AL: Gjuhë

en: Language header is "%1$s" but file name contains "%2$s"
sq_AL: Kryet për gjuhën thonë “%1$s”, ndërsa emri i kartelës përmban “%2$s”

en: Languages
sq_AL: Gjuhë

en: Languages &lsaquo; Loco
sq_AL: Gjuhë &lsaquo; Loco

en: Last extracted
sq_AL: Përftuar së fundi më

en: Last modified
sq_AL: Ndryshuar së fundi

en: Last translation
sq_AL: Përkthimi i fundit më

en: Load config
sq_AL: Ngarko formësim

en: Loading suggestions
sq_AL: Po ngarkohen sugjerime

en: Locale code
sq_AL: Kod vendoreje

en: Locale name
sq_AL: Emër vendoreje

en: Locked
sq_AL: Kyçur

en: Loco Translate is powered by
sq_AL: Loco Translate bazohet në

en: Loco Translate requires the "%s" PHP extension. Ask your hosting provider to install it
sq_AL: Loco Translate lyp zgjerimin PHP "%s". Kërkojini shërbimit tuaj ta instalojë

en: Loco requires the <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">Tokenizer extension</a> to scan PHP source code for translatable strings
sq_AL: Loco lyp <a href="http://php.net/manual/en/book.tokenizer.php" target="_blank">zgjerimin Tokenizer</a> që të kontrollojë kodin burim PHP për vargje të përkthyeshëm

en: Loco was interrupted by output from %1$s:%2$u
sq_AL: Loco u ndërpre nga ç’u dha prej %1$s:%2$u

en: Loco, Translation Management
sq_AL: Loco, Administrim Përkthimesh

en: MO file exists for this language already. Delete it first
sq_AL: Ekziston tashmë kartelë MO për këtë gjuhë. Së pari, fshijeni

en: Mark new translations as Fuzzy
sq_AL: Përkthimeve të reja vëru shenjë si Të turbullta

en: Maximum line length (zero disables wrapping)
sq_AL: Gjatësi maksimum rreshtash (zero e çaktivizon mbështjelljen)

en: Merge strings from related JSON files
sq_AL: Përzie vargje prej kartelash përkatëse JSON

en: Merged from %s
sq_AL: Përzjerë prej %s

en: Merged from source code
sq_AL: Përzierë prej kodi burim

en: Mismatching placeholder type; check against source text formatting
sq_AL: Ngatërrim lloji vendmbajtëseje; kontrolloje kundrejt formatimit të tekstit burim

en: Missing placeholders; source text formatting suggests at least %s
sq_AL: Mungojnë vendmbajtëse; formatimi i tekstit burim sugjeron të paktën %s

en: Missing template
sq_AL: Mungon gjedhja

en: Modification of POT (template) files is disallowed by the plugin settings
sq_AL: Ndryshimi i kartelave POT (gjedhe) është hequr te rregullimet e shtojcës

en: Modification of installed files
sq_AL: Modifikim i kartelave të instaluara

en: Modification of installed files is disallowed by the plugin settings
sq_AL: Te rregullimet e shtojcës është zgjedhur moslejimi i ndryshimit të kartelave të instaluara

[ctx: Modified time]
en: Updated
sq_AL: Përditësuar më

en: Move
sq_AL: Lëvize

en: Move %s
sq_AL: Lëvize %s

en: Move files
sq_AL: Lëvizni kartela

en: Need a human?
sq_AL: Ju duhet një qenie njerëzore?

en: New language
sq_AL: Gjuhë e re

en: New template
sq_AL: Gjedhe e re

en: New template file
sq_AL: Gjedhe kartele e re

en: New translations template for "%s"
sq_AL: Gjedhe e re përkthimesh për "%s"

en: No API key
sq_AL: Pa kyç API

en: No core translation files are installed for this language
sq_AL: S’ka kartela përkthimi bazë të instaluara për këtë gjuhë

en: No files found for this language
sq_AL: S’u gjetën kartela për këtë gjuhë

en: No formatting errors detected
sq_AL: S’u pikasën gabime formatimi

en: No language selected
sq_AL: S’u përzgjodh gjuhë

en: No previous file revisions
sq_AL: S’ka rishikime të mëparshëm kartele

en: No translation APIs configured
sq_AL: S’ka të formësuar API përkthimi

en: No translations found for "%s"
sq_AL: S’u gjetëm përkthime për "%s"

en: Not recommended
sq_AL: Jo të këshilluara

en: Note that the file may not be deletable due to additional ownership permissions
sq_AL: Vini re që kartela mund të mos fshihet dot, për shkak lejesh shtesë pronësie

en: Nothing matches the text filter
sq_AL: S’ka asgjë që përputhet me filtrin e tekstit

en: Nothing needed updating
sq_AL: Asgjë që lyp përditësim

en: Notice
sq_AL: Njoftim

en: Number of backups to keep of each file:
sq_AL: Numër kopjeruajtjesh për t’u mbajtur për çdo kartelë:

en: Official configuration
sq_AL: Formësim zyrtar

en: Official plugin page
sq_AL: Faqe zyrtare e shtojcës

en: Out of sync with template
sq_AL: E panjëkohësuar me gjedhen

en: Overview
sq_AL: Përmbledhje

en: Overwrite existing translations
sq_AL: Mbishkruaj përkthime ekzistuese

en: PO file has different source strings to "%s". Try running Sync before making any changes.
sq_AL: Kartela PO ka vargje burim të ndryshme nga "%s". Provoni të xhironi Sync-un, përpara se të bëni çfarëdo ndryshimi.

en: PO file has the same source strings as "%s"
sq_AL: Kartela PO ka të njëjtat vargje burim me "%s"

en: PO file missing
sq_AL: Mungon kartelë PO

en: PO file saved and MO file compiled
sq_AL: Kartela Po u ruajt dhe kartela MO u përpilua

en: PO file saved and MO/JSON files compiled
sq_AL: Kartela Po u ruajt dhe kartelat MO/JSON u përpiluan

en: PO file saved, but MO file compilation failed
sq_AL: Kartela Po u ruajt, por përpilimi i kartelës MO dështoi

en: Page not found
sq_AL: S’u gjet faqe

en: Parent directory isn't writable
sq_AL: Drejtoria mëmë s’është e shkrueshme

en: Parent theme
sq_AL: Tema mëmë

en: Partially configured bundle
sq_AL: Formësimi i paketës u ruajt pjesërisht

en: Pending
sq_AL: Pezull

en: Permission denied
sq_AL: Leje e mohuar

en: Permission denied to update file
sq_AL: Leje e mohuar për përditësim kartele

en: Plugin not found: %s
sq_AL: S’u gjet shtojcë: %s

en: Plugin settings
sq_AL: Rregullime mbi shtojcën

en: Plugin translations &lsaquo; Loco
sq_AL: Përkthime shtojcash &lsaquo; Loco

en: Plugins
sq_AL: Shtojca

[ctx: Plural category]
en: Few
sq_AL: Ndoca

[ctx: Plural category]
en: Many
sq_AL: Shumë

[ctx: Plural category]
en: One
sq_AL: Një

[ctx: Plural category]
en: Other
sq_AL: Tjetër

[ctx: Plural category]
en: Two
sq_AL: Dy

en: Plural forms differ from Loco Translate's built in rules for this language
sq_AL: Format e shumësit janë ndryshe nga rregullat e brendshme të Loco Translate-it për këtë gjuhë

en: Possible syntax error in string formatting
sq_AL: Gabim i mundshëm sintakse në formatim vargu

en: Pretty formatting
sq_AL: Formatim i hijshëm

en: Project name
sq_AL: Emër projekti

en: Provide the following text when reporting a problem
sq_AL: Kur raportoni një problem, jepni tekstin vijues

en: Read only
sq_AL: Vetëm për lexim

en: Recently updated:
sq_AL: Përditësuar së fundi:

en: Recommended
sq_AL: E këshilluar

en: Refusing to copy over an existing file
sq_AL: Po refuzohet të kopjohet përmbi një kartele ekzistuese

en: Relative path from bundle root to the official POT file
sq_AL: Shteg relativ, nga rrënja e paketës te kartela zyrtare POT

en: Relative path to template file
sq_AL: Shteg relativ te kartelë gjedhe

en: Relocate
sq_AL: Rivendose

en: Reset config
sq_AL: Ktheje formësimin te parazgjedhjet

en: Restore
sq_AL: Riktheje

en: Restore %s
sq_AL: Rikthe %s

en: Restrict locales
sq_AL: Kufizo vendore

en: Revisions are identical, you can delete %s
sq_AL: Rishikimet janë identike, mund ta fshini %s

en: Running plugins:
sq_AL: Shtojca në xhirim:

en: Save
sq_AL: Ruaje

en: Save config
sq_AL: Ruani formësimin

en: Save credentials in session
sq_AL: Ruaj kredenciale hyrjesh për sesion

en: Save settings
sq_AL: Ruaji rregullimet

en: Saving PO/POT files
sq_AL: Po ruhen kartela PO/POT

en: Saving this file requires permission
sq_AL: Ruajtja e kësaj kartele lyp leje

en: Scan JavaScript files with extensions:
sq_AL: Skano kartela JavaScript me zgjatime:

en: Scan PHP files with extensions:
sq_AL: Skano kartela PHP me zgjatime:

en: See all core translations
sq_AL: Shihni krejt përkthimet bazë

en: See all plugins
sq_AL: Shihni krejt shtojcat

en: See all themes
sq_AL: Shihni krejt temat

en: See full disclaimer
sq_AL: Shihni klauzolën të plotë

en: Server returned invalid data
sq_AL: Shërbyesi u përgjigj me të dhëna të pavlefshme

en: Set up %s
sq_AL: Ujdisni %s

en: Sets
sq_AL: Grupe

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Settings saved
sq_AL: Rregullimet u ruajtën

en: Setup
sq_AL: Rregullim

en: Setup tab
sq_AL: Skedë ujdisjeje

en: Site language
sq_AL: Gjuhë sajti

en: Site options
sq_AL: Mundësi sajti

en: Site options apply to all users of Loco Translate across the current site
sq_AL: Mundësitë e sajtit aplikohen mbi krejt përdoruesit e Loco Translate-it, në sajtin e tanishëm

en: Skip PHP files larger than:
sq_AL: Anashkalo kartela PHP më të mëdha se:

en: Skip template
sq_AL: Anashkalo gjedhe

en: Source
sq_AL: Burim

en: Source file paths
sq_AL: Shtigje kartelash burim

en: Source files to scan:
sq_AL: Kartela burim për t’u skanuar:

en: Start translating
sq_AL: Filloni të përktheni

en: String debugger
sq_AL: Diagnostikues vargjesh

en: Strings
sq_AL: Vargje

en: Strings up to date with %s
sq_AL: Vargje të përditësuara sipas %s

en: Strings up to date with source code
sq_AL: Vargje tashmë të përditësuar me kodin burim

en: Strings will be extracted to:
sq_AL: Vargjet do të përftohen te:

en: Suggested translations
sq_AL: Përkthime të sugjeruar

en: Super Admin
sq_AL: Superpërgjegjës

en: Support forum
sq_AL: Forum asistence

en: Sync with source when template missing
sq_AL: Njëkohësoji me burimin, kur mungon gjedhja

en: Syncing PO files
sq_AL: Po njëkohësohen kartela PO

en: System
sq_AL: Sistem

en: System diagnostics
sq_AL: Diagnostikime sistemi

en: Template file
sq_AL: Kartelë gjedhe

en: Template file already exists
sq_AL: Kartela gjedhe ekziston tashmë

en: Template file created
sq_AL: U krijua kartela gjedhe

en: Template missing
sq_AL: Mungon gjedhja

en: Template options
sq_AL: Mundësi gjedhesh

en: Text Domain cannot be empty
sq_AL: Përkatësi Teksti s’mund të jetë e zbrazët

en: Text domain
sq_AL: Përkatësi teksti

en: The WordPress Team
sq_AL: Ekipi i WordPress-it

en: The containing directory for this file doesn't exist either
sq_AL: As drejtoria që e përmban këtë kartelë s’ekziston

en: The containing directory is writeable by %s, so you can add new files in the same location
sq_AL: Drejtoria që e përmban është e shkrueshme nga %s, ndaj mund të shtoni kartela të reja në të njëjtin vend

en: The default "languages" domain path has been detected
sq_AL: Është pikasur shtegu parazgjedhje “languages” përkatësie

en: The domain path is declared by the author as "%s"
sq_AL: Shtegu i përkatësisë deklarohet nga autori si “%s”

en: The following file will be moved/renamed to the new location: | The following files will be moved/renamed to the new location:
sq_AL[0]: Kartela vijuese do të lëvizet/riemërtohet te vendndodhja e re:
sq_AL[1]: Kartelat vijuese do të lëvizen/riemërtohen te vendndodhja e re:

en: The language of this site is %s.
sq_AL: Gjuha e këtij sajti është %s.

en: The namespace into which WordPress will load translated strings
sq_AL: Emërhapësira në të cilën WordPress-i do të ngarkojë vargjet e përkthyera

en: Theme translations &lsaquo; Loco
sq_AL: Përkthime temash &lsaquo; Loco

en: Themes
sq_AL: Tema

en: These plugins have recently loaded translation files into the admin area
sq_AL: Këto shtojca kanë ngarkuar kartela përkthimi te fusha e administrimit së fundi

en: These translations are not linked to a POT file. Sync operations will extract strings directly from source code.
sq_AL: Këto përkthime nuk janë lidhur me një kartelë POT file. Veprimet e njëkohësimit do të përftojnë vargje drejt e nga kodi burim.

en: Third party services are subject to their own terms of use and may incur costs from the provider
sq_AL: Shërbimet palë e treta janë subjekt i termave të tyre të përdorimit dhe mund të aplikojnë kosto nga furnizuesi

en: This bundle does't declare a text domain; try configuring it in the Advanced tab
sq_AL: Kjo paketë s’deklaron ndonjë përkatësi tekst; provoni ta formësoni te skeda “Të mëtejshme”

en: This bundle doesn't declare a domain path. Add one via the Advanced tab if needed
sq_AL: Kjo paketë s’deklaron ndonjë shteg përkatësie. Shtoni një të tillë përmes skedës “Të mëtejshme”, në u dashtë

en: This bundle doesn't define a translations template file
sq_AL: Kjo paketë s’përkufizon kartelë gjedhe përkthimesh

en: This bundle isn't automatically compatible and requires configuring before you can use all the functions of Loco Translate
sq_AL: Kjo paketë s’është e përputhshme automatikisht dhe lyp formësim, përpara se të mund të përdorni krejt funksionet e Loco Translate-it

en: This bundle isn't fully configured, so we don't know what the following files are for
sq_AL: Kjo paketë s’është formësuar plotësisht, ndaj s’dimë se përse janë kartelat vijuese

en: This bundle isn't set up for translation in a way we understand
sq_AL: Kjo paketë s’është ujdisur për përkthim sipas rrugës që kuptojmë ne

en: This bundle's configuration has been automatically detected and seems to be fully compatible
sq_AL: Formësimi i kësaj pakete është pikasur automatikisht dhe duket të jetë plotësisht i përputhshëm

en: This bundle's configuration has been automatically detected, but isn't fully complete
sq_AL: Formësimi i kësaj pakete është pikasur automatikisht, por s’është i plotë

en: This bundle's configuration is built into Loco Translate
sq_AL: Formësimi i kësaj pakete është i ndërtuar brenda Loco Translate-it

en: This bundle's configuration is provided by the author
sq_AL: Formësimi i kësaj paketë furnizohet nga autori

en: This bundle's configuration is saved in the WordPress database
sq_AL: Formësimi i kësaj pakete është ruajt te baza e të dhënave të WordPress-it

en: This bundle's template file doesn't exist yet. We recommend you create it before adding languages
sq_AL: Kartela gjedhe e kësaj pakete s’ekziston ende. Këshillojmë ta krijoni përpara shtimit të gjuhëve

en: This directory can't be written to directly by the web server
sq_AL: Kjo drejtori s’mund të shkruhet drejtpërsëdrejti nga shërbyesi

en: This directory is managed by WordPress, be careful what you delete
sq_AL: Kjo drejtori administrohet nga WordPress-i, bëni kujdes çfarë fshihni

en: This directory is managed by WordPress. Removed files may be restored during updates
sq_AL: Kjo drejtori administrohet nga WordPress. Kartela të hequra mund të rikthehen gjatë përditësimesh

en: This file can't be updated directly by the web server
sq_AL: Kjo kartelë s’mund të përditësohet drejtpërsëdrejti nga shërbyesi

en: This file may be overwritten or deleted when you update WordPress
sq_AL: Kjo karelë mund të mbishkruhet ose fshihet kur përditësoni WordPress-in

en: This is NOT a translation file. Manual editing of source strings is not recommended.
sq_AL: Kjo NUK është një kartelë përkthimi. Nuk rekomandohet përpunimi dorazi i vargjeve burim.

en: This move operation requires permission
sq_AL: Ky veprim zhvendosjeje lyp leje

en: This page was expecting a file, but the path is actually a directory
sq_AL: Kjo faqe po priste një kartelë, por shtegu në fakt është për një drejtori

en: This plugin doesn't collect any data from public website visitors.
sq_AL: Kjo shtojcë nuk grumbullon ndonjë të dhënë nga vizitorë publikë të sajtit.

en: This plugin doesn't declare a text domain. It's assumed to be the same as the slug, but this could be wrong
sq_AL: Kjo shtojcë s’deklaron ndonjë përkatësi tekst. Supozohet të jetë e njëjtë me identifikuesin, por kjo mund të jetë gabim

en: This plugin doesn't have its own translation files, but can be translated in the default text domain
sq_AL: Kjo shtojcë nuk ka kartela të vetat përkthimi, por mund të përkthehet në përkatësinë parazgjedhje tekst

en: This text domain is not in Loco Translate's bundle configuration
sq_AL: Kjo përkatësi tekst s’gjendet në formësimin e paketës Loco Translate

en: To create new files here you'll have to connect to the remote file system, or make the directory writeable by %s
sq_AL: Që të krijoni këtu kartela të reja, do t’ju duhet të lidheni me sistemin e largët të kartelave, ose ta bëni drejtorinë të shkrueshme nga %s

en: To make changes you'll have to connect to the remote file system, or make the file writeable by %s
sq_AL: Që të bëni ndryshime, do t’ju duhet të lidheni me sistemin e largët të kartelave, ose ta bëni kartelën të shkrueshme nga %s

en: Too many placeholders; source text formatting suggests a maximum of %s
sq_AL: Shumë vendmbajtëse; formatimi i tekstit burim sugjeron e shumta %s

en: Translate
sq_AL: Përkthejeni

en: Translate plugins
sq_AL: Përktheni shtojca

en: Translate themes
sq_AL: Përktheni tema

en: Translate themes and plugins directly in WordPress
sq_AL: Përktheni tema dhe shtojca drejt e në WordPress

en: Translation job aborted with %s string remaining | Translation job aborted with %s strings remaining
sq_AL[0]: Punë përkthimi e ndërprerë me %s varg të mbetur
sq_AL[1]: Punë përkthimi e ndërprerë me %s vargje të mbetur

en: Translation progress
sq_AL: Ecuri përkthimi

en: Translation progress %s%%
sq_AL: Ecuri përkthimi %s%%

en: Translation template is invalid (%s)
sq_AL: Gjedhja e përkthimit është e pavlefshme (%s)

en: Translations don't match template. Run sync to update from %s
sq_AL: Përkthimet s’përputhen me gjedhen. Xhironi njëkohësimin që të përditësohen prej %s

en: Translations have been recently modified in the following bundles
sq_AL: Në paketat vijuese janë ndryshuar përkthime së fundi

en: Translator credit
sq_AL: Kredite përkthyesi

en: Unconfigured bundle
sq_AL: U hoq formësimi për paketën

en: Unexpected file type
sq_AL: Lloj i papritur kartele

en: Unknown author
sq_AL: Autor i panjohur

en: Unknown error
sq_AL: Gabim i panjohur

en: Update Now
sq_AL: Përditësoje Tani

en: Upgrade to %s
sq_AL: Përmirësojeni me %s

en: Upload
sq_AL: Ngarkoje

en: Upload PO
sq_AL: Ngarkoni PO

en: Upload PO file
sq_AL: Ngarkoni kartelë PO

en: Upload a translation file
sq_AL: Ngarkoni një kartele përkthimi

en: Use this file as template when running Sync
sq_AL: Përdore këtë kartelë si gjedhe, kur xhirohet Sync-u

en: Use this translation
sq_AL: Përdor këtë përkthim

en: Useful links:
sq_AL: Lidhje të dobishme:

en: User options
sq_AL: Mundësi përdoruesi

en: User options apply to your WordPress login, across all sites
sq_AL: Mbi kredenciale hyrjeje tuajat në WordPress aplikohen mundësi përdoruesi, nëpër krejt sajtet

[ctx: User role]
en: Translator
sq_AL: Përkthyes

en: Usually the same as the text domain, but don't leave blank unless you mean to
sq_AL: Zakonisht e njëjtë me “text domain”, por mos e lini të zbrazët, veç në daçi vërtet

en: View
sq_AL: Parje

en: View template
sq_AL: Shihni gjedhe

en: Visit official site
sq_AL: Vizitoni sajtin zyrtar

en: Warning
sq_AL: Kujdes

en: We can't find the binary MO file that belongs with these translations
sq_AL: S’gjejmë dot kartelën dyore MO që u përket këtyre përkthimeve

en: We can't find the original PO file from which this was compiled
sq_AL: S’gjejmë dot kartelën origjinale PO prej nga qe përpiluar kjo

en: Welcome to Loco Translate
sq_AL: Mirë se vini te Loco Translate

en: What's this?
sq_AL: Ç’është kjo?

en: WordPress core
sq_AL: Bazë WordPress-i

en: WordPress language
sq_AL: Gjuhë WordPress-i

en: WordPress says the primary text domain is "%s"
sq_AL: WordPress-i thotë se përkatësia parësore tekst është “%s”

en: WordPress updates
sq_AL: Përditësime WordPress-i

en: Write protected
sq_AL: E mbrojtur ndaj shkrimit

en: XML parse error
sq_AL: Gabim përtypjeje XML

en: XML setup
sq_AL: Rregullim XML-je

en: XML supplied is empty
sq_AL: XML-ja e dhënë është e zbrazët

en: Y/m/d
sq_AL: d/m/Y

en: You can copy an existing PO file (recommended), or extract directly from source (advanced)
sq_AL: Mund të kopjoni një kartelë ekzistuese PO (e rekomanduar), ose t’i përftoni drejt e nga burimi (e thelluar)

en: You can make changes in the Advanced tab if you need to override the current settings
sq_AL: Mund të bëni ndryshime te skeda Të mëtejshme, nëse ju duhet të anashkaloni rregullimet e tanishme

en: You can still translate any bundle that has a <a href="%s" target="_blank">template</a>
sq_AL: Mundeni ende të përktheni çfarëdo pakete që ka një <a href="%s" target="_blank">gjedhe</a>

en: You can update these translations directly from the editor to the file system
sq_AL: Këto përkthime mund t’i përditësoni drejtpërsëdrejti nga përpunuesi te sistemi i kartelave

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sq_AL: Nuk keni leje të mjaftueshme për të hyrë në këtë faqe.

en: You're creating translations directly from source code
sq_AL: Po krijoni përkthime drejt e nga kodi burim

en: You're creating translations from a POT file
sq_AL: Po krijoni përkthime nga një kartelë POT

en: You're running a development snapshot of Loco Translate
sq_AL: Po xhironi një version zhvillim të Loco Translate-it

en: You're running the latest version of Loco Translate
sq_AL: Po xhironi versionin më të ri të Loco Translate-it

en: Your admin language is %s.
sq_AL: Gjuha juaj si përgjegjës është %s.

en: Your changes will be lost if you continue without saving
sq_AL: Ndryshimet tuaja do të humbin, nëse vazhdoni pa bërë ruajtje

en: Your file is identical to the existing one
sq_AL: Kartela juaj është identike me atë ekzistuese

en: Your file must be named as shown above where %1$s is the language code, e.g. %2$s
sq_AL: Kartela juaj duhet emërtuar siç tregohet më sipër, ku %1$s është kodi i gjuhës, p.sh., %2$s

en: Your version of %1$s is out of date. We recommend you upgrade to at least v%2$s, but preferably to the latest stable version.
sq_AL: Versioni juaj %1$s është i vjetër. Këshillojnë ta përmirësoni të paktën me v%2$s, por parapëlqehet versioni më i ri i qëndrueshëm.

en: compiled
sq_AL: e përpiluar

en: largest is %s
sq_AL: më e madhja është %s

en: no wildcards
sq_AL: pa shenja të gjithëpushtetshme

en: the web server
sq_AL: shërbyesi

en: unconfigured
sq_AL: e paformësuar
