Plugins - - en to sq_AL translation catalogue (312 entries)

en: Please verify that you are human.
sq_AL: Ju lutemi, provoni se jeni qenie njerëzore.

en: %1$s Procaptcha (by Prosopo) %2$s is offering seamless bot protection without compromising user data. You can customize settings and algorithms, ensuring optimal defense against all types of malicious bots.
sq_AL: %1$s Procaptcha (nga Prosopo) %2$s ofron mbrojtje të pacen nga robotët pa komprometuar të dhënat e përdoruesve. Mund të përshtatni rregullime dhe algoritme, duke siguruar mbrojtje optimale kundër krejt llojeve të robotëve dashakeqë.

en: Select "yes" to require the captcha even from authorized users.
sq_AL: Përzgjidhni “po”, që zgjidhja e <em>captcha</em>-s të kërkohet doemos edhe për përdorues të autorizuar.

en: Display for authorized users
sq_AL: Shfaqe për përdorues të autorizuar

en: Theme
sq_AL: Temë

en: Enter your secret key
sq_AL: Jepni kyçin tuaj të fshehtë

en: Secret Key
sq_AL: Kyç i Fshehtë

note: translators: %1$s: opening anchor tag, %2$s: closing anchor tag
en: The API key for connecting with your Procaptcha account. %1$s Get your Site key here %2$s
sq_AL: Kyçi API për lidhjen me llogarinë tuaj Procaptcha. %1$s Merreni kyçin tuaj të Sajtit nga këtu %2$s

en: Enter your site key
sq_AL: Jepni kyçin tuaj të sajtit

en: Site Key
sq_AL: Kyç Sajti

en: Preview: if the credentials are valid, you should be able to complete the captcha below:
sq_AL: Parapraje: nëse kredencialet janë të vlefshme, duhet të jeni në gjendje të plotësoni <em>captcha</em> më poshtë:

en: Image Captcha
sq_AL: Captcha Figurë

en: Dark
sq_AL: E errët

en: Light
sq_AL: E çelët

en: Edit this audience in Mailchimp
sq_AL: Përpunojeni këtë listë në Mailchimp

en: # of contacts
sq_AL: # i kontakteve

en: Audience ID
sq_AL: ID Liste

en: Audience name
sq_AL: Emër liste

en: Select the audiences to which people who check the checkbox should be subscribed.
sq_AL: Përzgjidhni listat ku duhen pajtuar personat që i vënë shenjë kutizës.

en: Mailchimp audiences
sq_AL: Lista Mailchimp

en: Audiences this form subscribes to
sq_AL: Lista te të cilat bën pajtimin ky formular

en: When offering an audience choice, this is the text that shows when no Mailchimp audiences were selected.
sq_AL: Kur ofrohet një zgjedhje liste, ky është teksti që shfaqet kur s’është përzgjedhur listë Mailchimp.

en: No Mailchimp audiences selected
sq_AL: Pa përzgjedhje listash Mailchimp

en: No Mailchimp audiences found. Did you <a href="%s">connect with Mailchimp</a>?
sq_AL: S’u gjetën lista Mailchimp. A bëtë <a href="%s">lidhjen me Mailchimp-in</a>?

en: Renew Mailchimp audiences
sq_AL: Rinovo lista Mailchimp

en: Select the location where you would like to show the sign-up checkbox. Note that only works if not using WooCommerce Checkout Block.
sq_AL: Përzgjidhni vendndodhjen ku dëshironi të shfaqet kutiza për regjistrime. Kini parasysh se kjo funksionon nëse nuk është duke u përdorur blloku Përfundim Blerjeje WooCommerce.

en: We strongly suggest keeping double opt-in enabled. Disabling double opt-in may affect your GDPR compliance.
sq_AL: Këshillojmë me forcë ta mbani të aktivizuar <em>double opt-in</em>-in. Çaktivizmi i <em>double opt-in</em>-it mund të prekë pajtueshmërinë tuaj me GDPR-në.

en: Submitting...
sq_AL: Po parashtrohet…

en: Resource does not exist.
sq_AL: Burimi s’ekziston.

en: Form saved.
sq_AL: Formulari u ruajt.

en: Checkout for WooCommerce: After customer info
sq_AL: Kasë për WooCommerce: Pas të dhënash klienti

en: Checkout for WooCommerce: After account info
sq_AL: Kasë për WooCommerce: Pas të dhënash llogarie

en: Checkout for WooCommerce: Before complete order button
sq_AL: Kasë për WooCommerce: Përpara butonit të përfundimit të blerjes

en: After email field
sq_AL: Pas fushe email

en: Loading... Please wait.
sq_AL: Po ngarkohet… ju lutemi, pritni.

note: Plugin Name of the plugin
en: MC4WP: Mailchimp for WordPress
sq_AL: MC4WP: Mailchimp për WordPress

en: This is a premium feature. Please upgrade to Mailchimp for WordPress Premium to be able to use it.
sq_AL: Kjo është veçori për versionin me pagesë. Ju lutemi, përmirësojeni me Mailchimp përr WordPress Premium që të jeni në gjendje ta përdorni.

en: The given value does not look like a valid Mailchimp API key.
sq_AL: Vlera e dhënë s’duket si kyç API Mailchimp i vlefshëm.

en: Separate multiple values with a comma.
sq_AL: Ndajini vlerat e shumta me presje.

en: The listed tags will be applied to all subscribers added or updated by this form.
sq_AL: Etiketat e radhitura do të aplikohen për krejt pajtimtarët e shtuar ose të përditësuar nga ky formular.

en: Example: My tag, another tag
sq_AL: Shembull: Etiketa ime, etiketë tjetër

en: Subscriber tags
sq_AL: Etiketa pajtimtari

en: Not installed
sq_AL: Të painstaluara

en: Inactive
sq_AL: Jo aktive

en: Active
sq_AL: Aktive

en: After order notes
sq_AL: Pas shënimesh porosie

en: You defined your Mailchimp API key using the <code>MC4WP_API_KEY</code> constant.
sq_AL: Keni përkufizuar kyçin tuaj API Mailchimp API duke përdorur konstantent <code>MC4WP_API_KEY</code>.

en: Link to your terms & conditions page
sq_AL: Lidhje për te faqja juaj e termave & kushteve

en: Agree to terms
sq_AL: Pajtohuni me kushtet

en: I have read and agree to the terms & conditions
sq_AL: I kam lexuar dhe pajtohem me termat & kushtet

en: <strong>Warning: </strong> enabling this may affect your <a href="%s">GDPR compliance</a>.
sq_AL: <strong>Kujdes: </strong> aktivizimi i kësaj mund të prekë <a href="%s">ëprputhshmërinë tuaj me GDPR-në</a>.

en: Select "yes" if you want to subscribe people without asking them explicitly.
sq_AL: Përzgjidhni "po" nëse doni të pajtohen persona pa u pyetur ata shprehimisht.

en: (recommended)
sq_AL: (e këshilluar)

en: The form may look slightly different than this when shown in a post, page or widget area.
sq_AL: Formulari mund të duket paksa ndryshe nga ky, kur shfaqet në një postim, faqe apo fushë widget-i.

en: Form code
sq_AL: Kod formulari

en: Add-ons
sq_AL: Shtesa

en: Type
sq_AL: Lloj

en: Your "subscribed" message will not show when redirecting to another page, so make sure to let your visitors know they were successfully subscribed.
sq_AL: Mesazhi juaj për "i pajtuar" nuk do të shfaqet kur kryhet ridrejtim te një faqe tjetër, ndaj bëni të mundur që vizitorët ta dinë se u pajtuan me sukses.

en: Pop-ups or boxes that slide-in with a newsletter sign-up form. A sure-fire way to grow your email lists.
sq_AL: Flluska ose kuti që hapen anash me një formular për pajtim në buletin. Një rrugë e sigurt për të zmadhuar lista tuaja email.

en: Other plugins by ibericode
sq_AL: Të tjera shtojca nga ibericode

en: Select a Mailchimp list
sq_AL: Përzgjidhni një listë MailChimp

note: translators: %s links to the Gravity Forms overview page
en: To integrate with Gravity Forms, add the "Mailchimp for WordPress" field to <a href="%s">one of your Gravity Forms forms</a>.
sq_AL: Për integrim me Gravity Forms, shtoni fushën "Mailchimp for WordPress" te <a href="%s">një nga formularët tuaj Gravity Forms</a>.

en: Leave this field empty if you're human:
sq_AL: Lëreni të zbrazët këtë fushë, nëse jeni qenie njerëzore:

en: Showing the first 20 choices.<br> All %d choices will be displayed when viewing the form.
sq_AL: Po shfaqen 20 mundësitë e para të zgjedhjes.<br> Krejt %d mundësitë do të shfaqen kur të shihet formulari.

en: (empty)
sq_AL: (e zbrazët)

en: Sign-up checkbox
sq_AL: Kutizë pajtimesh

en: Set your sign-up label text and whether it should be pre-checked.
sq_AL: Caktoni tekstin për etiketën tuaj të pajtimit dhe nëse duhet të jetë me apo pa shenjë fillimisht.

en: Mailchimp list
sq_AL: Listë MailChimp

en: Select the Mailchimp list to subscribe to.
sq_AL: Përzgjidhni listën MailChimp ku të pajtohet.

en: Sign-up to our newsletter?
sq_AL: Do të pajtoheni te buletini ynë?

en: Use this integration by adding the "Mailchimp" field to <a href="%s">your WPForms forms</a>.
sq_AL: Përdoreni këtë integrim duke shtuar fushën "Mailchimp" te <a href="%s">formulartë tuaj WPForms</a>.

en: Looks like your server is blocked by Mailchimp's firewall. Please contact Mailchimp support and include the following reference number: %s
sq_AL: Duket sikur shërbyesi juaj është bllokuar nga firewall-i i Mailchimp-it. Ju lutemi, lidhuni me asistencën e Mailchimp-it dhe përfshini numrin vijues referencë: %s

en: Mailchimp opt-in
sq_AL: Zgjedhje për pjesëmarrje Mailchimp

en: To integrate with Ninja Forms, add the "Mailchimp" action to <a href="%s">one of your Ninja Forms forms</a>.
sq_AL: Që të integrohet me Formularë Ninja, shtoni veprimin "MailChimp" te <a href="%s">një nga formularët tuaj Ninja Forms</a>.

en: Greyed out integrations will become available after installing & activating the corresponding plugin.
sq_AL: Integrimet e treguara në ngjyrë gri do të jenë të përdorshëm pasi të instalohet & aktivizohet shtojca përgjegjëse.

en: Determines what events should be written to <a href="%s">the debug log</a> (see below).
sq_AL: Parcakton se cilat akte duhen të pasqyrohen te <a href="%s">regjistri i diagnostikimeve</a> (shihni më poshtë).

en: Everything
sq_AL: Gjithçka

en: Errors & warnings only
sq_AL: Vetëm gabimet & sinjalizimet

en: Logging
sq_AL: Regjistrim

en: Miscellaneous settings
sq_AL: Rregullime të ndryshme

en: Value
sq_AL: Vlerë

en: Field type
sq_AL: Lloj fushe

en: Are you sure you want to disable double opt-in?
sq_AL: Jeni i sigurt se doni të çaktivizohet opt-in-i i dyfishtë?

en: Dismiss this notice.
sq_AL: Hidhe tej këtë shënim.

en: If you do, please <a href="%s">leave us a 5★ rating on WordPress.org</a>. It would be of great help to us.
sq_AL: Nëse po, ju lutemi <a href="%s">lini për ne një vlerësim 5★ te WordPress.org</a>. Do të ishte ndihmë e madhe për ne.

en: You've been using Mailchimp for WordPress for some time now; we hope you love it!
sq_AL: U bënë ca kohë që e përdorni MailChimp-in për WordPress; shpresojmë ta doni!

en: <a href="%1$s">Upgrade to Mailchimp for WordPress Premium</a> or <a href="%2$s">read more about Mailchimp's E-Commerce features</a>.
sq_AL: <a href="%1$s">Përmirësojeni me MailChimp për WordPress Premium</a> ose <a href="%2$s">lexoni më tepër mbi veçori E-tregtie të MailChimp-it</a>.

en: Do you want to track all WooCommerce orders in Mailchimp so you can send emails based on the purchase activity of your subscribers?
sq_AL: Doni t’i ndqini në MailChimp krejt porositë WooCommerce, që kështu të mundni të dërgoni email-e bazuar në veprimtarinë blerëse të vizitorëve tuaj?

en: Mailchimp returned the following error:
sq_AL: MailChimp u përgjigj me gabimin vijues:

en: Here's some info on solving common connectivity issues.
sq_AL: Ja ca informacione se si të zgjidhen probleme të rëndomtë lidhjeje.

en: Error connecting to Mailchimp:
sq_AL: Gabim në lidhjen me MailChimp-in:

en: Checked
sq_AL: Me shenjë

en: Unchecked
sq_AL: Pa shenjë

en: The text that shows when an existing subscriber is updated.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur përditësohet një pajtimtar ekzistues.

en: Updated
sq_AL: U përditësua

en: Data from a cookie.
sq_AL: Të dhëna nga një cookie.

en: Interest categories
sq_AL: Kategori interesi

en: Form fields
sq_AL: Fusha formulari

en: Choose a field to add to the form
sq_AL: Zgjidhni një fushë që të shtohet te formulari

en: Thank you, your records have been updated!
sq_AL: Faleminderit, zërat tuaj u përditësuan!

en: Please ensure %1$s has the proper <a href="%2$s">file permissions</a>.
sq_AL: Ju lutemi, garantoni që %1$s ka <a href="%2$s">lejet e duhura mbi kartelën</a>.

en: Log file is not writable.
sq_AL: Kartela regjistër s’është e shkrueshme.

en: Remove
sq_AL: Hiqe

en: Preselect
sq_AL: Parapërzgjidhe

en: Optional
sq_AL: Opsionale

en: To get started with Mailchimp for WordPress, please <a href="%s">enter your Mailchimp API key on the settings page of the plugin</a>.
sq_AL: Që t’ia filloni me MailChimp-in për WordPress, ju lutemi, <a href="%s">jepni kyçin tuaj API për MailChimp-in, te faqja e rregullimeve të shtojcës</a>.

en: Before submit button
sq_AL: Para butoni parashtrimesh

en: Position
sq_AL: Pozicion

en: After customer details
sq_AL: Pas hollësish klienti

en: After shipping details
sq_AL: Pas hollësish dërgimi

en: Property of the current page or post.
sq_AL: Veti e faqes apo postimit të tanishëm.

en: Select the form to show
sq_AL: Përzgjidhni formularin për shfaqje

en: Right now, the plugin is configured to only log errors and warnings.
sq_AL: Hëpërhë, shtojca është formësuar të regjistrojë vetëm gabime dhe sinjalizime.

en: Text to prefill this field with.
sq_AL: Tekst paraprak për fushën.

en: Text to show when field has no value.
sq_AL: Tekst për t’u shfaqur kur fushës s’i është dhënë ndonjë vlerë.

en: Empty Log
sq_AL: Zbraze Regjistrin

en: Nothing here. Which means there are no errors!
sq_AL: S’ka gjë këtu. Që do të thotë se s’ka gabime!

en: Filter..
sq_AL: Filtroni…

en: Debug Log
sq_AL: Regjistër Diagnostikimesh

en: This field is marked as required in Mailchimp.
sq_AL: Kjo fushë është e shënuar si e domosdoshme në MailChimp.

en: Log successfully emptied.
sq_AL: Regjistri u zbraz me sukses.

en: Other
sq_AL: Të tjera

en: Other Settings
sq_AL: Rregullime të Tjera

en: Subscribe to our newsletter.
sq_AL: Pajtohuni te buletini ynë.

en: Found a bug? Please <a href="%s">open an issue on GitHub</a>.
sq_AL: Gjetët një të metë? Ju lutemi, <a href="%s">raportojeni në GitHub</a>.

en: Are you enjoying this plugin? The Premium add-on unlocks several powerful features. <a href="%s">Find out about all benefits now</a>.
sq_AL: Jeni të kënaqur me këtë shtojcë? Shtesa Me Pagesë zhbllokon disa veçori të fuqishme. <a href="%s">Mësoni mbi përfitimet prej saj</a>.

en: Do you want to create more than one form? Our Premium add-on does just that! <a href="%s">Have a look at all Premium benefits</a>.
sq_AL: Doni të krijoni më tepër se një formular? Shtesa jonë me pagesë bën pikërisht këtë! <a href="%s">Hidhuni një sy krejt përfitimeve nga versioni me pagesë</a>.

en: Do you want translated forms for all of your languages? <a href="%s">Try Mailchimp for WordPress Premium</a>, which does just that plus more.
sq_AL: Doni formularë të përkthyer për krejt gjuhët tuaja? <a href="%s">Provoni versionin me pagesë MailChimp për WordPress</a>, që bën këtë, plus gjëra të tjera.

en: Upgrade to Premium
sq_AL: Përmirësojeni me versionin Me Pagesë

en: Increased conversions? <a href="%s">Mailchimp for WordPress Premium</a> submits forms without reloading the entire page, resulting in a much better experience for your visitors.
sq_AL: Shtim shndërrimesh? <a href="%s">Versioni me pagesë MailChimp për WordPress</a> i parashtron formularët pa ringarkuar krejt faqen, duke dhënë kështu një funksionim shumë më të mirë për vizitorët tuaj.

en: Be notified whenever someone subscribes? <a href="%s">Mailchimp for WordPress Premium</a> allows you to set up email notifications for your forms.
sq_AL: Të njoftoheni kurdo që dikush pajtohet? <a href="%s">Versioni me pagesë MailChimp për WordPress</a> ju lejon të ujdisni njoftime me email për formularët tuaj.

en: Want to customize the style of your form? <a href="%s">Try our Styles Builder</a> & edit the look of your forms with just a few clicks.
sq_AL: Doni të ndryshoni stilin e formularit tuaj? <a href="%s">Provoni Krijuesin tonë të Stileve</a> & përpunojeni pamjen e formularëve tuaj vetëm me pak klikime.

en: If your answer can not be found in the resources listed above, please use the <a href="%s">support forums on WordPress.org</a>.
sq_AL: Në s’gjeni përgjigje te burimet e radhitura më poshtë, ju lutemi, përdorni <a href="%s">forumet e asistencës në WordPress.org</a>.

en: Frequently Asked Questions
sq_AL: Pyetje të Bëra Shpesh

en: Knowledge Base
sq_AL: Bazë Dijesh

en: We have some resources available to help you in the right direction.
sq_AL: Kemi disa burime të gatshme, si ndihmë për ju në drejtimin e duhur.

en: Click on the name of an integration to edit all settings specific to that integration.
sq_AL: Klikoni në emrin e një integrimi që të përpunoni krejt rregullimet specifike për atë integrim.

en: The table below shows all available integrations.
sq_AL: Tabela më poshtë shfaq krejt integrimet e mundshme.

en: Form
sq_AL: Formular

en: State
sq_AL: Shtet

en: Street Address
sq_AL: Adresë Rruge

en: Radio buttons
sq_AL: Butona të rrumbullakët

en: No available fields. Did you select a Mailchimp list in the form settings?
sq_AL: S’ka fusha të gatshme. Përzgjodhët ndonjë listë MailChimp te rregullimet e formularit?

en: Max
sq_AL: Maks.

en: Min
sq_AL: Min.

en: Is this field required?
sq_AL: Është e domosdoshme kjo fushë?

en: This field will allow your visitors to choose whether they would like to subscribe or unsubscribe
sq_AL: Kjo fushë do t’u lejojë vizitorëve të zgjedhin nëse duan të pajtohen apo të shpajtohen

en: Form action
sq_AL: Veprim formulari

en: Field label
sq_AL: Etiketë fushe

en: Dropdown
sq_AL: Menu hapmbyll

en: Country
sq_AL: Vend

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Choice type
sq_AL: Lloj zgjedhjeje

en: Choices
sq_AL: Zgjedhje

en: City
sq_AL: Qytet

note: Description of the plugin
en: Mailchimp for WordPress by ibericode. Adds various highly effective sign-up methods to your site.
sq_AL: MailChimp për WordPress, nga ibericode. Shtoni te sajti juaj metoda të ndryshme regjistrimi shumë të efektshme.

en: Order #%d
sq_AL: Porosia #%d

en: To get a custom integration to work, include the following HTML in the form you are trying to integrate with.
sq_AL: Që ta bëni të punojë një integrim vetjak, përfshini te formulari me të cilin doni integrim HTML-në vijuese.

en: To integrate with Contact Form 7, configure the settings below and then add %s to your CF7 form mark-up.
sq_AL: Për integrim me Contact Form 7, formësoni rregullimet më poshtë dhe mandej shtoni %s te mark-up-i i formularit tuaj CF7.

en: The table below shows your Mailchimp audiences and their details. If you just applied changes to your Mailchimp account, please use the following button to renew the cache.
sq_AL: Tabela më poshtë tregon listat tuaja MailChimp dhe hollësitë për to. Nëse sapo bëtë ndryshime te llogaria juaj MailChimp, ju lutemi, përdoreni butonin më poshtë që të rifreskohet fshehtina për formësim listash.

en: Your Mailchimp Account
sq_AL: Llogaria juaj MailChimp

en: Configure this integration
sq_AL: Formësojeni këtë integrim

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Name
sq_AL: Emër

en: Please ensure you <a href="%1$s">configure the plugin to send all required fields</a> or <a href="%2$s">log into your Mailchimp account</a> and make sure only the email & name fields are marked as required fields for the selected audiences.
sq_AL: Ju lutemi, sigurohuni se e <a href="%1$s">keni formësuar shtojcën të dërgojë krejt fushat e domosdoshme</a> ose <a href="%2$s">hyni te llogaria juaj MailChimp</a> dhe kontrolloni që vetëm fushat email & emër të jenë shënuar si të domosdoshme për listat e përzgjedhura.

en: The selected Mailchimp audience requires custom fields, which may prevent this integration from working.
sq_AL: Listat MailChimp të përzgjedhura lypin fusha të përshtatura, çka mund të pengojë funksionimin e këtij integrimi.

en: Select "yes" if the checkbox should be pre-checked.
sq_AL: Përzgjidhni "po", nëse kutiza duhet të shfaqet tashmë me shenjë.

en: Implicit?
sq_AL: E nënkuptuar?

en: Enable the %s integration? This will add a sign-up checkbox to the form.
sq_AL: Të aktivizohet integrimi me %s? Kështu do të shtohet te formulari një kutizë pajtimi.

en: Enabled?
sq_AL: E aktivizuat?

en: %s integration
sq_AL: Integrim me %s

en: Integrations
sq_AL: Integrime

en: Form behaviour
sq_AL: Sjellje formulari

en: What does this do?
sq_AL: Ç’kryen kjo?

en: Select "no" if you want to add the selected interests to any previously selected interests when updating a subscriber.
sq_AL: Përzgjidhni "jo", nëse doni që interesat e përzgjedhur të shtohen te çfarëdo interesash të përzgjedhur, kur përditësohet një pajtimtar.

en: Select "yes" if you want to update existing subscribers with the data that is sent.
sq_AL: Përzgjidhni "po", nëse doni të përditësohen pajtimtarët ekzistues me të dhënat që janë dërguar.

en: Use double opt-in?
sq_AL: Të përdoret opt-in i dyfishtë?

en: Mailchimp specific settings
sq_AL: Rregullime specifike të MailChimp-it

en: Form Messages
sq_AL: Mesazhe Formulari

en: Enter the HTML code for your form fields..
sq_AL: Jepni kod HTML për fushat e formularit tuaj…

en: Form Fields
sq_AL: Fusha Formulari

en: Form variables
sq_AL: Ndryshore formulari

en: Form Style
sq_AL: Stil Formulari

en: Form Appearance
sq_AL: Pamje Formulari

en: Form Themes
sq_AL: Tema Formulari

en: Basic
sq_AL: Bazë

en: Inherit from %s theme
sq_AL: Trashëgoje prej teme %s

en: Add dynamic form variable
sq_AL: Shtoni ndryshore dinamike formulari

en: Click the following button to have Mailchimp for WordPress pick up on your changes.
sq_AL: Klikoni mbi butonin vijues që të bëhet MailChimp-i për WordPress të ndjekë ndryshimet tuaja.

en: Edit list fields for
sq_AL: Përpunoni fusha liste për

en: Clicking the following links will take you to the right screen.
sq_AL: Klikimi mbi lidhjet vijuese do t’ju shpjerë te skena e duhur.

en: Add list fields to any of your selected lists.
sq_AL: Shtoni fusha liste te cilado prej listave tuaja të përzgjedhura.

en: Log in to your Mailchimp account.
sq_AL: Hyni te llogaria juaj MailChimp.

en: Here's how:
sq_AL: Ja se si:

en: To add more fields to your form, you will need to create those fields in Mailchimp first.
sq_AL: Që të shtoni më tepër fusha te formulari juaj, do t’ju duhet së pari t’i krijoni këto fusha te MailChimp-i.

en: Add more fields
sq_AL: Shtoni më tepër fusha

en: Enter the title of your sign-up form
sq_AL: Jepni titullin për formularin tuaj të regjistrimeve

en: Enter form title here
sq_AL: Këtu jepni titull formulari

en: Edit Form
sq_AL: Përpunoni Formularin

en: You are here:
sq_AL: Gjendeni këtu:

en: Appearance
sq_AL: Dukje

en: Messages
sq_AL: Mesazhe

en: Fields
sq_AL: Fusha

en: To which Mailchimp audience should this form subscribe?
sq_AL: Te cila listë MailChimp duhet të pajtohet ky formular?

en: Enter your form title..
sq_AL: Jepni titull për formularin tuaj…

en: What is the name of this form?
sq_AL: Ç’emër ka ky formular?

en: Add new form
sq_AL: Shtoni formular të ri

en: There is no form with ID %d, perhaps it was deleted?
sq_AL: S’ka formular me ID-në %d, mos është fshirë?

en: The property of the currently logged-in user.
sq_AL: Vetia e përdoruesit të futur në atë kohë.

en: The visitor's IP address. Example: %s.
sq_AL: Adresa IP e vizitorit. Shembull: %s.

en: The site's language. Example: %s.
sq_AL: Gjuha e sajtit. Shembull: %s.

en: The current time. Example: %s.
sq_AL: Koha e tanishme. Shembull: %s.

en: The current date. Example: %s.
sq_AL: Data e tanishme. Shembull: %s.

en: The path of the page.
sq_AL: Shtegu i faqes.

en: The URL of the page.
sq_AL: URL-ja e faqes.

en: The email address of the current visitor (if known).
sq_AL: Adresa email e vizitorit të tanishëm (nëse dihet).

en: Data from the URL or a submitted form.
sq_AL: Të dhëna nga URL-ja ose nga një formular i parashtruar.

en: Form preview
sq_AL: Paraparje formulari

en: Go back
sq_AL: Shko mbrapsht

en: Form not found.
sq_AL: S’u gjet formular.

en: Default sign-up form
sq_AL: Formular parazgjedhje për regjistrim

en: Success! The cached configuration for your Mailchimp lists has been renewed.
sq_AL: Sukses! Formësimi i ruajtur në fshehtinë për listat tuaja MailChimp u rifreskua.

en: Documentation
sq_AL: Dokumentim

en: Please select at least one list.
sq_AL: Ju lutemi, përzgjidhni të paktën një listë.

en: The API key for connecting with your Mailchimp account.
sq_AL: Kyçi API për t’u lidhur me llogarinë tuaj MailChimp.

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: Looking for help?
sq_AL: Po kërkoni ndihmë?

en: This plugin is not developed by or affiliated with Mailchimp in any way.
sq_AL: Kjo shtojcë nuk zhvillohet nga MailChimp-i, as ka lidhje zyrtare me të.

note: translators: %s links to the WordPress.org translation project
en: Mailchimp for WordPress is in need of translations. Is the plugin not translated in your language or do you spot errors with the current translations? Helping out is easy! Please <a href="%s">help translate the plugin using your WordPress.org account</a>.
sq_AL: MailChimp për WordPress ka nevojë për përkthime. A është shtojca e papërkthyer në gjuhën tuaj, apo kapët gabime me përkthimet e derisotshme? Është e lehtë të ndihmoni! Ju lutemi, <a href="%s">ndihmoni të përkthehet shtojca, duke përdorur llogarinë tuaj në WordPress.org</a>.

en: Add to form
sq_AL: Shtoje në formular

en: Wrap in paragraph tags?
sq_AL: Të mbështillen etiketa paragrafi?

en: Placeholder
sq_AL: Vendmbajtëse

en: Submit button
sq_AL: Buton parashtrimesh

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
sq_AL: Zëvendësuar me numrin e pajtimtarëve në listën(at) e përzgjedhura

en: Replaced with the form response (error or success messages).
sq_AL: Zëvendësuar me përgjigjen e formularit (mesazh gabimi ose suksesi).

en: This allows you to personalise your form or response messages.
sq_AL: Kjo ju lejon të personalizoni mesazhet e formularit ose përgjigjes tuaj.

en: The following list of variables can be used to <a href="%s">add some dynamic content to your form or success and error messages</a>.
sq_AL: Lista vijuese e ndryshoreve mund të përdoret për <a href="%s">të shtuar ndopak lëndë dinamile te formulari juaj, ose mesazhe gabimi a suksesi</a>.

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
sq_AL: Etiketa HTML, të tilla si %s, lejohen në fusha mesazhesh.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is not on the selected Mailchimp audiences.
sq_AL: Kur përdoret metoda e shpajtimit, ky është teksti që shfaqet kur një adresë email e dhënë nuk gjendet në listat Mailchimp të përzgjedhura.

en: Not subscribed
sq_AL: Jo i pajtuar

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is successfully unsubscribed from the selected Mailchimp audiences).
sq_AL: Kur përdoret metoda e shpajtimit, ky është teksti që shfaqet kur një adresë email e dhënë është shpajtuar me sukses nga listat e përzgjedhura Mailchimp).

en: Unsubscribed
sq_AL: U shpajtuat

en: The text that shows when a general error occured.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur ndodh një gabim i përgjithshëm.

en: General error
sq_AL: Gabim i përgjithshëm

en: The text that shows when the given email is already subscribed to the selected Mailchimp audiences.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur email-i dhënë është i pajtuar një herë te listat Mailchimp të përzgjedhura.

en: Already subscribed
sq_AL: I pajtuar tashmë

en: The text that shows when a required field for the selected Mailchimp audiences is missing.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur te listat Mailchimp të përzgjedhura mungon një fushë e domosdoshme.

en: Required field missing
sq_AL: Mungon fushë e domosdoshme

en: The text that shows when an invalid email address is given.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur jepet një adresë email e pavlefshme.

en: Invalid email address
sq_AL: Adresë email e pavlefshme

en: The text that shows when an email address is successfully subscribed to the selected Mailchimp audiences.
sq_AL: Teksti që shfaqet kur një adresë email është pajtuar me sukses te listat Mailchimp të përzgjedhura.

en: Successfully subscribed
sq_AL: U pajtuat me sukses

en: Leave empty or enter <code>0</code> for no redirect. Otherwise, use complete (absolute) URLs, including <code>http://</code>.
sq_AL: Lëreni të zbrazët ose jepni <code>0</code> për të mos pasur ridrejtim. Përndryshe, përdorni URL të plota (absolute), përfshi <code>http://</code>.

en: Example: %s
sq_AL: Shembull: %s

en: Redirect to URL after successful sign-ups
sq_AL: Pas regjistrimesh të suksesshme, ridrejtoji te URL-ja

en: Select "yes" to hide the form fields after a successful sign-up.
sq_AL: Përzgjidhni "po" që të fshihen fusha formularësh pas një regjistrimi të suksesshëm.

en: Hide form after a successful sign-up?
sq_AL: Të fshihet formulari pas një regjistrimi të suksesshëm?

en: Replace interest groups?
sq_AL: Të zëvendësohen grupe interesi?

en: Update existing subscribers?
sq_AL: Të përditësohen pajtimtarët ekzistues?

en: Use the shortcode %s to display this form inside a post, page or text widget.
sq_AL: Përdoreni kodin e shkurtër %s që ta shfaqni këtë formular brenda një widget-i postimi, faqeje, ose teksti.

en: Select the Mailchimp audience to which people who submit this form should be subscribed.
sq_AL: Përzgjidhni listën Mailchimp te e cila duhen pajtuar personat që parashtrojnë këtë formular.

en: If you want to load some default CSS styles, select "basic formatting styles" or choose one of the color themes
sq_AL: Nëse doni të ngarkohen stile CSS parazgjedhje, përzgjidhni "stile formatimi bazë" ose zgjidhni një nga temat me ngjyra

en: Dark Theme
sq_AL: Temë e Errët

en: Blue Theme
sq_AL: Temë Blu

en: Green Theme
sq_AL: Temë e Gjelbër

en: Red Theme
sq_AL: Temë e Kuqe

en: Light Theme
sq_AL: Temë e Çelët

en: After billing details
sq_AL: Pas hollësish faturimi

en: Select "yes" if the checkbox appears in a weird place.
sq_AL: Përzgjidhni "po", nëse kutiza shfaqet në një vend të çuditshëm.

en: Load some default CSS?
sq_AL: Të ngarkohet ndonjë CSS parazgjedhje?

en: Pre-check the checkbox?
sq_AL: T’i vihet shenjë paraprakisht kutizës?

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
sq_AL: Etiketa HTML, të tilla si %s, lejohen në tekste etiketash.

en: Checkbox label text
sq_AL: Tekst etikete kutize

en: Select "yes" if you want people to confirm their email address before being subscribed (recommended)
sq_AL: Përzgjidhni "po", nëse doni që përdoruesit të ripohojnë adresën e tyre email përpara se të bëhet pajtimi i tyre (e këshilluar)

en: Double opt-in?
sq_AL: Zgjedhje po e dyfishtë?

en: Select the list(s) to which people who check the checkbox should be subscribed.
sq_AL: Përzgjidhni listën(at) te e cila duhen pajtuar personat që i vënë shenjë kutizës.

en: No audiences found, <a href="%s">are you connected to Mailchimp</a>?
sq_AL: S’u gjetën lista, <a href="%s">jeni i lidhur te MailChimp-i</a>?

en: Mailchimp Lists
sq_AL: Lista MailChimp

en: A total of %d audiences were found in your Mailchimp account.
sq_AL: Te llogaria juaj MailChimp u gjetën gjithsej %d lista.

en: No audiences were found in your Mailchimp account
sq_AL: Te llogaria juaj MailChimp s’u gjetën lista

en: Get your API key here.
sq_AL: Merrni këtu kyçin tuaj API.

en: Your Mailchimp API key
sq_AL: Kyç juaj API MailChimp-i

en: API Key
sq_AL: Kyç API

en: NOT CONNECTED
sq_AL: I PALIDHUR

en: CONNECTED
sq_AL: I LIDHUR

en: API Settings
sq_AL: Rregullime API

en: Mailchimp for WordPress
sq_AL: MailChimp për WordPress

en: No
sq_AL: Jo

en: Yes
sq_AL: Po

en: Given email address is not subscribed.
sq_AL: Adresa email e dhënë s’është e pajtuar.

en: You were successfully unsubscribed.
sq_AL: Jeni shpajtuar me sukses.

en: Please fill in the required fields.
sq_AL: Ju lutemi, plotësoni fushat e domosdoshme.

en: Given email address is already subscribed, thank you!
sq_AL: Adresa email e dhënë është e pajtuar një herë, faleminderit!

en: Please provide a valid email address.
sq_AL: Ju lutemi, jepni një adresë email të vlefshme.

en: Oops. Something went wrong. Please try again later.
sq_AL: Hëm. Diç shkoi ters. Ju lutemi, riprovoni më vonë.

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your email inbox to confirm.
sq_AL: Faleminderit, kërkesa juaj për regjistrim qe e suksesshme! Ju lutemi, kontrolloni email-et e marrë për një të tillë ripohimi.

en: Sign me up for the newsletter!
sq_AL: Regjistromëni për buletinin!

en: Sign up
sq_AL: Regjistrohuni

en: Your email address
sq_AL: Adresa juaj email

en: You can edit your sign-up form in the <a href="%s">Mailchimp for WordPress form settings</a>.
sq_AL: Formularin tuaj për regjistrime mund ta përpunoni te <a href="%s">rregullime formularësh MailChimp për WordPress</a>.

en: Title:
sq_AL: Titull:

en: Newsletter
sq_AL: Buletin

en: Displays your Mailchimp for WordPress sign-up form
sq_AL: Shfaq formularin tuaj të regjistrimeve MailChimp për WordPress

en: Mailchimp Sign-Up Form
sq_AL: Formular Regjistrimi MailChimp

en: Email address
sq_AL: Adresa email

en: Subscribe
sq_AL: Pajtohuni

en: Initial value
sq_AL: Vlera fillestare

en: Forms
sq_AL: Formularë

en: Form Settings
sq_AL: Rregullime Formulari

en: Checkboxes
sq_AL: Kutiza

en: Mailchimp API Settings
sq_AL: Rregullime API MailChimp-i

en: Settings
sq_AL: Rregullime
